Pre poskytnutie čo najlepších slúžieb používame súbory "cookies" na zaistenie funkčnosti webu a s vaším súhlasom tiež na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“ súhlasíte s využívaním cookies.
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Náboženstvá pod lupou – prednášky
CEREHIS n. o., v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach pripravuje cyklus prednášok o svetových náboženstvách Náboženstvá pod lupou. Prednášať budú vedeckí pracovníci z popredných slovenských a českých univerzít.
Prednášky sa budú konať v priestoroch Vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinovej č. 1 v Kultúrno-vzdelávacom centre, každú tretiu stredu v mesiaci o 16:30.
Harmonogram prednášok:
18. 1. Mgr. Lenka Horáková (Univerzita Komenského, Bratislava): Svet mayov – odkrývanie tajomstiev stratenej civilizácie
15. 2. Mgr. Marie Peterková Hlouchová (Univerzita Karlova, Praha): Staroegyptské náboženství
15. 3. Doc. Attila Kovács, Ph. D.(Univerzita Komenského, Bratislava): Islam, islamizmus, islamofóbia : mýty a fakty
19. 4. Mgr. Zdenka Bencúrová (Masarykova Univerzita, Brno): Náboženské reformy na Slovensku v období osvietenstva
17. 5. Mgr. Milan Fujda, Ph.D. (Masarykova Univerzita, Brno): Tradice jako soubor zdrojů pro sociální mobilizaci aneb jak o náboženství mluvit smysluplně
21. 6. Mgr. Ondrej Ficeri (Centrum spoločenských a psychologických vied, Slovenská akadémia vied, Košice): Košické náboženské obce ako inštitúcie nacionalizácie mesta v 1. polovici 20. storočia
Mediálny partner podujatia:
HistoryWeb.sk
Časopis o histórii
Hlavný partneri podujatia:
Štátna Vedecká knižnica v Košiciach
Ďalší partneri: